ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

YERE SAĞLAM BASAN BEBEKLER İÇİN: BEBEK İLK ADIM AYAKKABISI

Yürümeye yeni başlayan çocuklar için bebek ilk adım ayakkabısı bir aksesuar değil, bebeğin gelişimine destek olan ve doğru seçilmediği takdirde geri dönülmeyen sorunlara yol açan bir giyim ürünüdür. Vücudu hızla değişen ve gelişen bebeklerin ilk adımlarını güvenle atabilmesi için seçilecek bebek ilk adım ayakkabısı, doğru numarada ve ayağa uygun olarak seçilmelidir. Ayakta durmaya başlayan ve artık yavaş yavaş yürümeye çalışan bebeklere artık patik ve çorap yetersiz gelecektir. Erkek ilk adım ayakkabısı seçerken şunlara dikkat etmek gerekir; 

 
 • Doğru numarada tercihler yapılmalıdır. Ayakkabının ayağında rahat olup olmadığını söylememesinden dolayı, ebeveynlerin dikkatli seçimler yapması gerekir. Yarım santimlik bir boşluk satın alınacak bebek ilk adım ayakkabısı için idealdir.
 • Hafif olmalıdır. Hali hazırda yeni yürüyen bebeklere bir de ağır ayakkabı ile zorluk çıkarmak istenmez. Hafif ve ekstra efor sarf edilmemesi gereken ayakkabılar tercih edilmelidir. 
 • Esnek olmalıdır. Tabanı çok sert veya ayağın şekline göre kıvrılmayan bebek ilk adım ayakkabısı tercih edilmemelidir. 
 • Kaymaz taban olmasına dikkat edilmeli. Düşme ve yaralanma gibi durumların önüne geçmek için kaymaz taban erkek ilk adım ayakkabısı tercih edilmelidir. 
 • Uygun fiyatlı alternatifler değerlendirilmeli. Çok çabuk büyüyen ayaklara alınacak bir çift ayakkabı için çok fazla bütçe ayrılmamalıdır. 
 • Cırt cırtlı olması tercih edilmelidir. Tombik ve etli olan bebek ayaklarına ince uzun ayakkabıları giydirmek epey zorlayıcıdır. Bu sebeple daha rahat giydirmek açısından cırt cırtlı bebek ilk adım ayakkabısı tercih edilmelidir. 
 

Erkek Çocuk Yazlık Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? 

Yaz aylarında sıcaklardan pek fazla etkilenmemek adına tercih edilecek erkek çocuk ayakkabı çeşidi elbette ki erkek çocuk yazlık ayakkabı modellerinden sandalet olacaktır. Bebek ve çocuklara doğru sandalet nasıl seçilir? 

 
 • Erkek çocuk yazlık ayakkabı modellerinden sandalet seçerken ayakta koku yapmayacak ve zarar vermeyecek materyallerden seçilmiş olmasına dikkat edilmelidir. 
 • Sandaletin kenar kısımlarının bebeğin veya çocuğun ayağını zedelemeyeceğinden, sıkmayacağından emin olunmalıdır. 
 • Sandalette ayaklar yeteri kadar hava alıyor olsa da, plastik malzeme kullanımı terlemeye bağlı olarak koku yapacağından ve mantar oluşumuna sebebiyet verdiğinden tercih edilmemelidir.
   
 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Nasıl Satın Alınmalı? Nelere Dikkat Edilmeli? 

Gün boyu ya da tüm gün ayağında olan erkek çocuk spor ayakkabı modelleri, rahat konforlu ve sağlıklı olmalıdır.
 

 • Satın alınacak erkek çocuk ayakkabı modelleri mutlaka denenerek alınmalıdır.
 • Denenen ayakkabı birkaç tur yürünerek ve hatta zıplayıp, koşularak test edilmelidir. 
 • Erkek çocuk spor ayakkabı modellerinde topuk desteği mutlaka olmalıdır. 
 • Ayakkabı destek kısmının yuvarlak ve geniş olması gereklidir. 
 • Her iki ayağa da denenerek satın alınmalıdır. 
 • Her gün aynı ayakkabı giyilmemelidir. Giyilen ayakkabı mutlaka dinlendirilmelidir. 
Çocuklarda en çok rastlanan hastalıklardan olan düz tabanlık sırasında, uygun erkek çocuk spor ayakkabı tercih edilmelidir. Aksi halde, dışa basma ya da bacak şekil bozukluğu gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Ortopedi doktorlarının tavsiye ettiği tabanlıklar erkek çocuk ayakkabı içerisine konularak kullanılmalıdır. Çocuklara tercih edilecek erkek çocuk spor ayakkabı modelleri kirlendiği takdirde lokal olarak silinebilir. Yıkanması tavsiye edilmeyen erkek çocuk ayakkabı modelleri, ıslak olduğu takdirde oda ısısında kurumaya bırakılmalıdır. Herhangi bir ısıtıcı önünde ya da güneşte kurutulan erkek çocuk ayakkabı modelleri çok çabuk deforme olur. Deforme olan ayakkabılar ise ayak sağlığı için doğru değildir. Yaralanma ya da sakatlanmalara sebep olabilir. Konforu ve şıklığı aynı adreste bulmak isteyenlerin tercihi DGN, rahat ve sağlıklı erkek çocuk spor ayakkabı modellerini siz değerli müşterilerimiz ile buluşturuyor.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR