ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

KALİTELİ RAHATLIK: ERKEK EŞOFMAN ÜSTÜ

Hayatın büyük bir kısmında tercih edilen eşofman takımı genellikle eşofman altı ve erkek eşofman üstü olmak üzere 2 parçadan oluşmaktadır. Evde veya sporda tercih edilen eşofman takımı içerisinde yer alan eşofman üstü erkek giyiminde büyük bir yer tutar. Bazı eşofman takımları ceketli üste sahip olabilir. Erkek eşofman üstü ceket formunda ise içine basic tişörtler ile rahatça kombin yapılabilir. 

 
  • Kumaşına dikkat edilmelidir: Spor sırasında terleyen vücut, bakteri üretimi için en uygun ortamdır. Uzun süreli sporlarda terletmeyen kumaşlardan yapılmış erkek eşofman üstü tercih edilmelidir. Terleten kumaşlar, vücudun hava almasını engeller. Hem ıslak hem de kötü bir görüntüye sebep olur. Yumuşak ve kaliteli kumaşlar ise tam tersi spordan alınan verimi arttırır. Terletme yapma ve bu sayede yüksek konsantrasyon sağlanmasına yardımcı olur. 
  • Beden ölçülerine uygun erkek eşofman üstü tercih edilmelidir. Her ne kadar kaliteli olursa olsun, bedene uygun seçilmeyen erkek eşofman üstü ceket, kişiyi rahatsız eder. Dar kesimde olan ve vücuda yapılan erkek eşofman üstü ceket seçimi, vücudun hava almasını ve hareket kabiliyetini kısıtlar iken; gereğinden bol erkek eşofman üstü ceket seçimi ise spor sırasında ekstra yorulmaya sebep olur. 
  • Kaliteli eşofman takımı tercih edilmeli. Kalitesiz ürünler kısa zamanda eskir. Diz izi yapan, çabuk yırtılan eşofman takımları, maddi olarak da zorlayıcı olacaktır. 
  • Mevsime uygun erkek eşofman üstü tercih edilmelidir. Yazın daha serin, salaş ve ince parçalar tercih edecekken, kış aylarında erkek spor ceket tercih edilmelidir. 
  • Yapılan spora ve spor hareketlerine elverişli erkek eşofman üstü tercih edilmelidir. 
 

Rahatlığın ve konforun birlikte sunulduğu ürünler tercih etmek gerekir. Terletmeyen, pamuklu içeriğe sahip erkek eşofman üstü ceket ve eşofman altı tercih etmek sağlık için en doğrusudur. 

Erkek Eşofman Üstü Nasıl Kombinlenir? 

Günlük hayatta kurtarıcı parçalardan olan erkek eşofman üstü, eşofman altı modelleri ile sporda ve günlük yaşantıda kullanılabilir fakat bir de günlük rahatlığa önem verenlerin jeanlerle kombinlendiği de görülebilir. Zamansız parçalar arasında yer alan siyah ve gri eşofman altları, uygun renkte ve mevsime uygun özellikte erkek eşofman üstü ile kombinlenebilir. Kış aylarında açık hava sporlarında bu zamansız parçalar, erkek eşofman üstü ceket ile de kullanılabilir. İçerisine giyilecek basic tişörtler ile günü kurtarmanın yanı sıra, çok da şık bir görüntü vermektedir.
Erkek Eşofman Üstü Kumaşında En İyisi Hangisi? 

Ev ortamında giyilecek erkek eşofman üstü çeşitlerinde kullanılan en sağlıklı kumaş pamuktan üretilmiş kumaşlardır. 

Spor yaparken veya koşu için tercih edilecek erkek eşofman üstü çeşitleri ise pamuk/polyester veya pamuk/polyamid karışımlı ve likralı olanlardır. Aktif spor sırasında eşofman üstü gerilmeye maruz kalır ve bu yüzden %100 pamuklu erkek eşofman üstü tercih edilmemelidir. Yırtılma ve yıpranma gibi durumlarla karşılaşmamak için sentetik elyaf içerikli çeşitler tercih etmek sağlamlığı arttıracaktır. Kazanılan esneklik sayesinde daha uzun ömürlü bir kullanım sağlanacaktır. 

Eşofman takımı satın alırken üst giyim ürünü, erkek eşofman üstü veya erkek eşofman üstü ceket formunda satın alınabilir. Hareketleri kısıtlayacak, dar, esnemeyen kumaşlar rahatsız etmesi sebebi ile tercih edilmemelidir. Kısacası eşofman alırken en çok dikkat edilmesi gereken noktalar; kalite, konforlu ve esnekliktir. Vücut tipine ve yapılacak spora uygun olmak üzere seçilecek erkek eşofman üstü, erkek eşofman üstü ceket, fermuarlı eşofman üstü erkek modelleri için DGN’yi ziyaret edebilir, onlarca çeşit arasından bütçenize uygun olanı satın alabilirsiniz. Kaliteli ve konforlu alışveriş için DGN siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyar. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR