KADIN KOVBOY ÇİZMESİ 

Kadın kovboy çizmesi uzun yıllardan bu yana modası hiç geçmeyen ve son dönemlerde tekrar popüler hale gelen ayakkabı türlerinden biridir. Bağcıksız tasarımı, sivri burunlu olması ve Küba topuk isimli topuk modeli ile bu ayakkabılar kendine özgü bir tarza sahiptir. Kadın kovboy çizmesi çeşitlerinde özellikle kahverengi tonları hakimdir. Çeşitli işlemelerin ve desenlerin yer verildiği modeller eskiden kovboyların ata binerken kullandıkları ayakkabılardır. 

Adını geçmiş dönemlerden alan western botlar modern moda ile bir araya gelerek günümüzdeki halini almıştır. Bohem ve ikonik tarza hitap eden bu parçalar mevsim geçişlerinde, bahar ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Günümüzde kış koşullarına dayanıklı olan çok sayıda western çizme ve bot modeli mevcuttur. Bunlardan birini seçerken ayak yapısına, zevke ve tercihe göre karar vermek gerekir. Özellikle ayakta uzun süre kalanlar için ayağın botun içinde rahat etmesi daha da önemlidir. 

Kadın Kovboy Çizmesi Adını Nereden Alır?

Kovboy çizme çeşitleri aslında Amerika’nın Oklahoma, Texas, Kansas gibi bölgelerinde ortaya çıkmış ve zamanla diğer ülkelere yayılmıştır. 16. Yüzyılın ilk dönemlerinde İspanya’dan Amerika’ya ithal edilen bu botlar zaman içerisinde hızlı bir dağılım göstermiştir. Geçmişten günümüze ulaşan bu moda akımı ile kovboy çizmeler hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılır hale gelmiştir. 

Günümüzde hala en çok satılan bot türü olmaya devam eden kovboy bot çeşitleri ilkbahar yaz sezonuna uygun tasarımlara sahiptir. Tarzını her sezon yansıtmayı sevenlerin ilgisini çeken bu parçaların geçmişi ile ilgili çok çeşitli açıklamalar vardır. Bazı açıklamalara göre ilk olarak Kansas’ta ortaya çıktığı da ifade edilir. Açıklamalara göre bu kovboy bot kadın ürünleri farklı tasarımlara, stillere ve kültürlere ilham vermiştir.  

Kadın Kovboy Çizmesi Modelleri

Kadın kovboy çizmesi çeşitleri Amerikan düğünlerinde nedime stilinin ikonik parçalarından biridir ve festivallerde yaygın olarak kullanılır. Hem kış hem de yaz sezonunda tercih edilebilen bu ayakkabılar krokodil, piton, deve kuşu derisi gibi özel malzemeler kullanılarak da üretilir. Bu tür kovboy çizmesi kadın ürünleri için fiyat aralığı daha yüksektir. 

Kadın kovboy bot çeşitlerinde dış tasarımın yanı sıra renk alternatifleri de fazladır. Kategorinin en beğenilen renkleri arasında ten ve bej süet, kırmızı, antik kahve, beyaz, koyu kahve, lacivert, safran, siyah, taba, ten gibi renkler yer alır. Her renkte farklı tarzlar yansıtan kadın kovboy botları topuklu bot modellerinden biridir. Bu botlarda bilek kısmının geniş kesimli olması kullanıcısında daha konforlu bir yürüyüş sunar. Geniş olması sayesinde kolayca giyip çıkarılabilir ve fermuara ihtiyaç duyulmaz. Üretiminde birinci sınıf kaliteli malzemelerin olması western çizme ve botları daha cazip hale getirir.  

Kadın Kovboy Çizmesi Kombinleri 

Kovboy çizmesi kadın çeşitleri doğru kombin edildiğinde özgün bir şıklık ortaya koyar. Nakışlı ve süet olan modeller genellikle elbise kombinlerinde tercih edilir. Taba, kahve ve siyah tonları her dönemin en favorisidir. Elbiseler, mini şortlar ve eteklerle estetik bir görünüm sunan kovboy çizmeler moda dünyasına yön verir. 

Kadın kovboy çizmesi kombinleri yaparken tercih jean dar paça pantolonlardan yana da olabilir. Pantolonun paça kısmı dar olduğundan botun içinde kalacak ve bot ön planda olmaya devam edecektir. Üst giyim olarak ise spor ya da klasik fark etmeden her tür parça kullanılabilir. Genellikle kovboy botları kullanıldıkları kombinlerde yıldız parça olarak yer alırlar. Diğer parçaları sade ve düz modellerden seçmek botu ya da çizmeyi öne çıkaracaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR