₺429,99 KDV Dahil
₺659,90 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Yeni Ürün
₺499,99 KDV Dahil
₺659,90 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Yeni Ürün
₺209,99 KDV Dahil
₺219,90 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Yeni Ürün
₺219,99 KDV Dahil
₺229,90 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Yeni Ürün
₺209,99 KDV Dahil
₺219,90 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Yeni Ürün
₺499,99 KDV Dahil
₺519,90 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Yeni Ürün
₺209,99 KDV Dahil
₺219,90 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Yeni Ürün
₺209,99 KDV Dahil
₺219,90 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Yeni Ürün
₺209,99 KDV Dahil
₺219,90 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Yeni Ürün
₺289,99 KDV Dahil
₺299,90 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Yeni Ürün
₺209,99 KDV Dahil
₺219,90 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Yeni Ürün

İLK ADIM AYAKKABISI AKSESUAR DEĞİLDİR DOĞRU SEÇİLMELİDİR

Ailelerin kıymetlisi olan bebeklerin en özel ihtiyaçlarından biri ilk adım ayakkabısı olmaktadır. Ayakkabı çocuk için bir aksesuar değildir. Bebeğin ayak gelişimini doğrudan etkileyecek olan ilk adım ayakkabısı seçilirken dikkatli davranmakta, uzmanların uyarılarını dikkate almakta fayda olacaktır. Bu konuda tercih yapmakta zorlananlar için vicco ilk adım ayakkabısı tavsiye edilmektedir. İlk adım ayakkabısı , vücudu hızla gelişen ve yürümeye başlayan bebeğin yere sağlam basmasının en önemli etkenlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. İlk adım ayakkabısı alınacaksa dikkat edilmesi gereken ilk kural ortopedik olmasıdır. Ortopedik ayakkabılar, ayağın tüm bölümlerini eşit oranda destekler, varsa bebeğin ayak sorunlarını da ortadan kaldırmaya destek olur. Sağlıklı olmalarının yanında bu tür ürünler bebeğin ayağının ayakkabı içinde oldukça rahat etmesine imkan tanımaktadır.

İlk adım ayakkabısı alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bebekler konuşamayacakları ayakkabının kendisini rahatsız ettiğini söyleyemeyecektir. Bu konuda görev ebeveynlere düşmektedir. Bebeğe ayakkabı alınırken mutlak suretle gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. İlk adım ayakkabısı ne küçük ne de büyük olmalıdır. Bebeğin ayağını kavrayan, ancak burun kısmından parmakları, arka kısımdan da topuğu sıkmamalıdır. İlk adım ayakkabısı giydirildikten sonra bebeğin ayak baş parmağı ile burun kısmı arasında mesafe olduğundan emin olmak gerekmektedir. Aynı test topuk bölgesi için de yapılmalıdır. İlk dönemlerde genellikle çocuk spor ayakkabı tavsiye edilmektedir. Bu ürünler, bebek ayakkabılarının hafif olması kuralına da uyum sağlayan ürünlerdir. Bebek ilk adımlarını atarken, yürüme becerisini pekiştirirken ayağında fazla yük bulunmaması önemli kurallardan biri olmaktadır. Ayrıca, bebeğe alınacak çocuk spor ayakkabı modellerinin nefes alan malzemelerden yapılmış olduğuna dikkat edilmelidir. Bu sayede bebeğin ayaklarının terlemesinin önüne geçilebilecek, ayak sorunları yaşaması engellenecektir.

İlk Adım Ayakkabısı Bebeğin Ayak Hareketlerini Kısıtlamamalıdır

İlk adım ayakkabısı için aranan özelliklerden biri de esneklik olmaktadır. Bu tür ayakkabıların sert olmaması ve bebeğin ayak hareketlerine uyum sağlayabilmesi gerekmektedir. Tabanı çok sert olan, ayağın yürüyüş anında aldığı kıvrılmalara uyum sağlamayan ayakkabılar bebeğin ayak gelişimini olumsuz etkilemekte, ilerde büyük sorunlar çıkarabilmektedir. Ebeveynler ilk adım ayakkabısı alırken bükme ve kıvırma testlerini yapmalı, bu hareketlere mukavemet gösteren ürünler tercih edilmemelidir. Vicco bebek ayakkabısı modelleri bu özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran ürünlerdir.
İster ilk adım ayakkabısı, isterse çocuk spor ayakkabı modelleri olsun bu ürünlerin vazgeçilmez özelliği kaymaz tabanlara sahip olmasıdır. Bebek ilk adımlarını güvensiz bir şekilde atmaktadır. Bu nedenle de yere sağlam basmaları beklenmemekte, sık sık kayma kaynaklı düşmeler yaşanabilmektedir. Kaymaz tabanlı ayakkabı modelleri bu riski ortadan kaldıran özelliklerdir. Çocuk spor ayakkabı modelleri , giyme ve çıkarılma süreçlerinde hem çocukları, hem de ebeveynleri zorlamamalıdır. Bu ürünlerde aranan özelliklerin başında bağcıklar yerine cırt cırt olarak tabir edilen yapışkanlı bağcıklar olmaktadır. Cırt cırtlar sayesinde bebeğin ilk adım ayakkabısı rahatlıkla giydirilip çıkarılabilecektir.

İlk Adım Ayakkabısı Ne Zaman Alınmalıdır?

Bebek altı ayı geçtikten sonra ilk adım ayakkabısı ihtiyacı doğmaya başlayacaktır. Ancak, uzmanlar bebeğin ilk adımlarını çıplak ayakla atmasını tavsiye etmektedir. Bu nedenle alınacak ilk ayakkabılar için bebeğin 10 ay ile bir yaş aralığına gelmesi beklenmelidir. Daha önce alınacak ayakkabılar bebeğin ayak sağlığının gelişimine olumlu katkı sağlamayacaktır. En kıymetliniz olan bebeğiniz için ilk adım ayakkabısı arıyor, vicco bebek ayakkabısı modellerini incelemek istiyorsanız DGN internet sitesi sizin için en uygun adres olacaktır. Bebeğiniz için ihtiyacınız olan ayakkabı ve sandalet modellerine DGN sitesinden ulaşabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR